Kolejny rok za nami, a więc przyszedł czas, żeby pokazać ile w tym czasie zrobili wolontariusze! Na Stadionie Narodowym w Warszawie chętnych do wsparcia organizowanych tam wydarzeń nie brakowało.

 

Na Stadionie funkcjonowały dwa rodzaje wolontariatu: stały oraz akcyjny. Stały dotyczył wsparcia w codziennych zadaniach. W 2013 roku w zespole „niebieskich koszulek” działało ponad 60 wolontariuszy w wieku od 16 do 82 lat. Najwięcej czasu spędzili w dziale zwiedzania, uczestnicząc w ponad połowie z 1,5 tysiąca zrealizowanych wycieczek po Stadionie. Wydali zestawy słuchawkowe i bilety dla ponad 90 tysięcy zwiedzających oraz wspierali osoby niepełnosprawne w poruszaniu się po obiekcie.

Wolontariusze oprowadzili więcej niż połowę z 12 tysięcy zwiedzających po wystawie „Świat Wielkiego Futbolu” o tematyce piłkarskiej oraz animowali czas dla najmłodszych gości w kąciku Xbox organizując turnieje i konkursy. Ochotnicy zaangażowali się również w organizację Wymiany Kart Kolekcjonerskich Panini. Podczas trzech dni wymiany 17 000 kart znalazło na „giełdzie” nowych właścicieli.

Oprócz wolontariatu stałego Fundacja V4Sport wraz z operatorem Stadionu Spółką PL2012+ organizowała także wolontariat akcyjny podczas imprez sportowych, kulturalnych i edukacyjnych odbywających się na Stadionie. Wydarzenia te wspierało ponad 500 wolontariuszy: studentów, seniorów, osób niepełnosprawnych, czy osoby aktywnych zawodowo, ale realizujących się podczas wolontariatu. Głównym zadaniem wolontariuszy była informacja. Zadawane wolontariuszom pytania dotyczyły sposobu poruszania się po obiekcie, komunikacji miejskiej lub rozmieszczenia punktów organizacyjnych, medycznych i  gastronomicznych. Wolontariusze wspierali również osoby z niepełnosprawnościami w dotarciu do wyznaczonych miejsc i korzystaniu z audio-deskrypcji.

Wolontariat akcyjny to nie tylko możliwość obejrzenia koncertu czy meczu, ale także nawiązania nowych znajomości i zdobycia cennego doświadczenia. Ochotnicy na kolejne wydarzenia przyprowadzali swoich znajomych oraz członków rodziny.

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)