Jakub Zmyślony z Sycowa wygrał ogólnopolski konkurs zorganizowany w ramach Tygodnia Ruchu – europejskiego programu wspieranego przez Komisję Europejską, który między 7 a 13 października odbywał się w 33 krajach jednocześnie. W tym roku Polska po raz pierwszy zaangażowała się w to wydarzenie. Inicjatywa miała zachęcić do zdrowego stylu życia oraz pokazać korzyści płynące z ruchu.

 

Między 7 a 13 października odbyła się pierwsza edycja Tygodnia Ruchu w Polsce pod hasłem „Czas na Twój ruch”. W całym kraju zorganizowano kilkadziesiąt inicjatyw skierowanych do różnych grup społecznych. W tegorocznej edycji MOVE Week Polska odegrała bardzo ważną rolę. Nie tylko ze względu na swój debiut w programie, ale przede wszystkim przez ogromne zaangażowanie w propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Polska, jako jedyne państwo biorące udział w MOVE Week zorganizowała konkurs „Tydzień Ruchu – Razem rozruszamy Polskę”. Organizatorzy zachęcali w ten sposób ludzi do podejmowania inicjatyw oddolnych skierowanych do społeczności lokalnych i oferowania różnych form aktywności, szczególnie grupom, które na co dzień nie mają zbyt wielu okazji do ćwiczeń. 

Do udziału w konkursie zgłosiło się wiele osób pracujących w ośrodkach sportowych, szkołach, domach kultury i instytucjach samorządowych ze świetnymi pomysłami na zorganizowanie ciekawych zajęć ruchowych. Następnie odbyło się głosowanie, w którym lokalna społeczność wybierała najciekawsze wydarzenia. Na tej podstawie wyłoniliśmy 60 pomysłów z całej Polski, w tym także zwycięski pomysł Jakuba Zmyślonego z Sycowa

W nagrodę pojechał on na Kongres MOVE 2013 do Barcelony, który odbył się w październiku. Podczas wyjazdu miał okazję poznać koordynatorów inicjatyw z innych krajów europejskich. Kongres MOVE był prowadzony przez prelegentów z całego świata. W ciągu czterech dni szkoleń – od 16 do 19 października – odbyło się szereg seminariów oraz zajęć w grupach. Na oficjalnym podsumowaniu akcji „NowWeMove” zwycięzcom z 9 krajów europejskich zostały wręczone certyfikaty. W tej grupie znalazł się także sycowianin. – Wyjazd był dla mnie niesamowitą przygodą, możliwością poznania wielu ludzi i wymiany poglądów z nimi – mówi Zmyślony. – Miłym uzupełnieniem pełnych wrażeń dni były spacery po Barcelonie po zajęciach – dodaje.

Jakub Zmyślony na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sycowie, jako organizator imprez sportowo-rekreacyjnych, instruktor sportowy oraz animator. Przygoda podczas Tygodnia Ruchu to pierwszy projekt na taką skalę, w którym wziął udział. Jak podkreśla, pozwolił mu on dostrzec, że to co robi ma sens. 

Wideo

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Dzisiaj rozpoczęła się pierwsza polska edycja programu Muuvit ruszaj się z klasą.

  Ruszyła polska edycja Muuvit!

  Jako pierwsze, nasz program poznać mogły dzieci z poznańskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu przy ulicy (...)

 • Dane Fundacji zerejestrowane w GIODO

  Fundacja dba o wysokie standardy

  Zgodnie z Ustawą z 29 sierpnia 1997 r., zbiór danych znajdujących się na portalu www.volunteers4sport.eu został wpisany (...)

 • Kampania “NowWeMove” nagrodzona

  Kampania “NowWeMove” nagrodzona

  Z przyjemnością informujemy, że ISCA, której członkiem jest Fundacja V4Sport, została laureatem Nagrody Specjalnej Inter (...)