W dniach 4-5 października kaszubska gmina Gniewino gościła uczestników I Konferencji Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej. Konferencja odbyła się w Centrum Pobytowym Gniewino 2012 TM, z którego infrastruktury w trakcie UEFA EURO 2012 korzystali finaliści i zwycięzcy turnieju: reprezentacja Hiszpanii!

 

Narodowy Program Aktywizacji Sportowej jest nową inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki, mającą na celu zachęcanie władz lokalnych do wykorzystywania tematyki sportowej w promocji ich regionów. Dlatego, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, konferencję organizowała wywodząca się z Pucka Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Obrady i liczne imprezy towarzyszące konferencji odbywały się w nowo zbudowanym ośrodku pobytowym, który jeszcze przed turniejem Euro stał się chlubą całego regionu.

Na zaproszenie organizatorów, w konferencji wzięły udział m. in. Aleksandra Gołdys, dr Renata Włoch i Maria Szymborska z Projektu Społecznego 2012, które zastanawiały się dlaczego kondycja sportu powszechnego w Polsce jest taka słaba. Fundację v4sport reprezentował Jakub Kalinowski, który podkreślił rolę wolontariatu sportowego w systemie sportu powszechnego powołując się na szereg znanych przykładów, takich Holandia czy Kanada. Inne tematy dyskutowane na konferencji dotyczyły m.in. zwiększania dostępności istniejącej infrastruktury sportowej dla mieszkańców, czy wspierania ośrodków w organizacji atrakcyjnej oferty sportowo-rekreacyjnej.

W wyniku konferencji w Województwie Pomorskim zostanie zorganizowany nowy program szkolenia dla animatorów sportowych, powstanie też portal internetowy wspierający integrację lokalnych ośrodków sportu powszechnego, a także strategia wsparcia dla tworzenia lokalnych strategii rozwoju sportu. Kolejne konferencje w ramach Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej będą odbywały się od przyszłego roku również w innych miastach.

dowiedz się więcej - www.ps2012.pl

Galeria

Wideo

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • Z radością ogłaszamy, że nasze narzędzie SVRM znalazło uznanie zarządcy Stadionu Narodowego w Warszawie

  Stadion Narodowy z SVRM

  Od dzisiaj internetowe narzędzie SVRM (Sport Volunteers Relationship Management - system zarządzania wolontariuszami spo (...)

 • Zaprezentujemy Polskę na świecie

  Zaprezentujemy Polskę na świecie

  Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od drugiego, światowego szczytu dot. aktywności fizycznej w ramach projektu Active H (...)

 • Jakub Kalinowski sygnatariuszem BKMS

  Jakub Kalinowski sygnatariuszem BKMS

  Jakub Kalinowski z ramienia Fundacji V4Sport był sygnatariuszem Bałtyckiej Karty Marketingu Sportowego. W sumie BKMS pod (...)