W dniach 4-5 października kaszubska gmina Gniewino gościła uczestników I Konferencji Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej. Konferencja odbyła się w Centrum Pobytowym Gniewino 2012 TM, z którego infrastruktury w trakcie UEFA EURO 2012 korzystali finaliści i zwycięzcy turnieju: reprezentacja Hiszpanii!

 

Narodowy Program Aktywizacji Sportowej jest nową inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki, mającą na celu zachęcanie władz lokalnych do wykorzystywania tematyki sportowej w promocji ich regionów. Dlatego, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, konferencję organizowała wywodząca się z Pucka Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Obrady i liczne imprezy towarzyszące konferencji odbywały się w nowo zbudowanym ośrodku pobytowym, który jeszcze przed turniejem Euro stał się chlubą całego regionu.

Na zaproszenie organizatorów, w konferencji wzięły udział m. in. Aleksandra Gołdys, dr Renata Włoch i Maria Szymborska z Projektu Społecznego 2012, które zastanawiały się dlaczego kondycja sportu powszechnego w Polsce jest taka słaba. Fundację v4sport reprezentował Jakub Kalinowski, który podkreślił rolę wolontariatu sportowego w systemie sportu powszechnego powołując się na szereg znanych przykładów, takich Holandia czy Kanada. Inne tematy dyskutowane na konferencji dotyczyły m.in. zwiększania dostępności istniejącej infrastruktury sportowej dla mieszkańców, czy wspierania ośrodków w organizacji atrakcyjnej oferty sportowo-rekreacyjnej.

W wyniku konferencji w Województwie Pomorskim zostanie zorganizowany nowy program szkolenia dla animatorów sportowych, powstanie też portal internetowy wspierający integrację lokalnych ośrodków sportu powszechnego, a także strategia wsparcia dla tworzenia lokalnych strategii rozwoju sportu. Kolejne konferencje w ramach Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej będą odbywały się od przyszłego roku również w innych miastach.

dowiedz się więcej - www.ps2012.pl

Galeria

Wideo

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Startuje rekrutacja wolontariuszy na Mistrzostwa Europy Mężczyzn w piłce ręcznej.

  Startuje nabór na ME w piłce ręcznej!

  Chcesz poczuć wielkie sportowe emocje i stać się częścią wolontariackiej drużyny w trakcie globalnego czempionatu we Wro (...)

 • Właśnie oddaliśmy do użytku sytem SVRM - Sport Volunteers Relationship Management

  Ruszył system dla wolontariatu SVRM

  Aplikację SVRM (Sport Volunteers Relationship Management - system zarządzania wolontariuszami sportowymi) rozwijaliśmy p (...)

 • Kim są CLO? Skrót ten oznacza Community Liaison Officer, czyli w wolnym tłumaczeniu „lider społeczności lokalnej”.

  Szkolenia dla CLO

  Zadaniem tych osób jest współpraca z trenerami i animatorami korzystającymi w swojej pracy z miejskiej infrastruktury sp (...)