Konferencja Sportvision2012, w której – wraz z naszym nowym partnerem merytorycznym Think-Thankiem Sport and Citizenship - mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dniach 19 i 20 marca była kolejnym dużym, międzynarodowym wydarzeniem, podczas którego włączyliśmy się do europejskiej debaty o wolontariacie sportowym.

 

Impreza była jednym z elementów oficjalnego programu towarzyszącemu duńskiej Prezydencji UE, toteż wśród organizatorów znalazł się m. in. szereg krajowych publicznych instytucji zarządzających różnymi obszarami sportu i kultury, oraz znana już nam z Paryża ISCA. Konferencję zaszczycili swą obecnością: Androulla Vassiliou, Europejska Komisarz ds. Edukacji, Kultury, Wielojęzyczności i Młodzieży, oraz Uffe Elbaek – duński Minister Kultury i Sportu.

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, konferencja odbywała się równolegle w trzech odrębnych blokach tematycznych. Pierwszy skupiał tematy związane ze zdrowiem oraz finansowaniem systemu sportu powszechnego (np. ze środków pochodzących z zakładów), drugi dopingowi w świecie fitness, trzeci obejmował najbliższą nam tematykę – czyli oczywiście wolontariat sportowy.

Panel, w którym wystąpił Jakub Kalinowski, przewodniczący Rady Fundacji v4sport prowadzony był przez Sekretarza Generalnego ISCA Jacoba Schoenborga. Oprócz nas wzięła w nim też udział m.in. Rosarita Cuccoli – członkini zarządu Sport and Citizenship. Tym razem panel dotyczył w szczególności budowaniu partnerstw na rzecz wolontariatu w sporcie.

Galeria

Wideo

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)