Konferencja Sportvision2012, w której – wraz z naszym nowym partnerem merytorycznym Think-Thankiem Sport and Citizenship - mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dniach 19 i 20 marca była kolejnym dużym, międzynarodowym wydarzeniem, podczas którego włączyliśmy się do europejskiej debaty o wolontariacie sportowym.

 

Impreza była jednym z elementów oficjalnego programu towarzyszącemu duńskiej Prezydencji UE, toteż wśród organizatorów znalazł się m. in. szereg krajowych publicznych instytucji zarządzających różnymi obszarami sportu i kultury, oraz znana już nam z Paryża ISCA. Konferencję zaszczycili swą obecnością: Androulla Vassiliou, Europejska Komisarz ds. Edukacji, Kultury, Wielojęzyczności i Młodzieży, oraz Uffe Elbaek – duński Minister Kultury i Sportu.

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, konferencja odbywała się równolegle w trzech odrębnych blokach tematycznych. Pierwszy skupiał tematy związane ze zdrowiem oraz finansowaniem systemu sportu powszechnego (np. ze środków pochodzących z zakładów), drugi dopingowi w świecie fitness, trzeci obejmował najbliższą nam tematykę – czyli oczywiście wolontariat sportowy.

Panel, w którym wystąpił Jakub Kalinowski, przewodniczący Rady Fundacji v4sport prowadzony był przez Sekretarza Generalnego ISCA Jacoba Schoenborga. Oprócz nas wzięła w nim też udział m.in. Rosarita Cuccoli – członkini zarządu Sport and Citizenship. Tym razem panel dotyczył w szczególności budowaniu partnerstw na rzecz wolontariatu w sporcie.

Galeria

Wideo

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • Na 41 dni przed rozpoczęciem EURO 2012 reprezentacja Polski pokonała Włochy 6:3!

  Trophy Tour już za nami

  .... sukces ten nie należy jednak do podopiecznych Franciszka Smudy, a do młodych piłkarzy, którzy rywalizowali na Orlik (...)

 • „Muuvit – Ruszaj się z klasą”. Wspieramy nauczycieli

  „Muuvit – Ruszaj się z klasą”

  Mnóstwo zabawy, ciekawe lekcje i pomysły na urozmaicenie zajęć. Do tego dużo ruchu i wirtualne zwiedzanie Europy. A wszy (...)

 • Fundacja Operatorem Programu "PZU Trasy Zdrowia"

  Stwórz z nami "PZU Trasę Zdrowia"

  Aktywność fizyczna jest nie tylko chwilowym trendem, którym żyje dziś niemal cały świat. Ruch daje nam energię, dynamikę (...)