Fundacja v4sport była partnerem w projekcie Europejskiego Forum Sportu i Młodzieży (EYSF). Zaprosiliśmy młodych Polaków do debaty na temat wolontariatu i sportu na Starym Kontynencie podczas konferencji, która odbyła się w dniach 25.11-01.12.2012 w Larnace na Cyprze.

 

Poprzednie edycje forum odbyły się w różnych krajach: Danii (2002 r.), Anglii (2005 r.), Finlandii (2006 r.), Niemczech (2007 r.) i we Francji (2008 r.). Setka uczestników tegorocznego, tygodniowego zjazdu zorganizowanego przez ISCA oraz Komisję Europejską zastanawiała się m.in. nad tym, jaka jest wartość wolontariatu dla sportu i społeczeństwa, w jakich kierunkach będzie rozwijał się wolontariat w przyszłości, co potrzeba, aby zostać wartościowym wolontariuszem, w jaki sposób wdrażać więcej aktywności fizycznej do codziennego życia.

Uczestnikami forum byli przedstawiciele organizacji młodzieżowych – r
ównież pozarządowych - zaangażowanych w sport na szczeblach lokalnych i narodowych w wieku od 18 do 30 lat. Obrady były prowadzone w języku angielskim. Dzięki dofinansowaniu imprezy ze środków europejskich, koszt uczestnictwa był symboliczny.

Wa
żnymi, konkretnymi elementami zjazdu były: wypracowanie wspólnej platformy, na bazie której możnaby zebrać dobre praktyki w zakresie sportu i wolontariatu oraz wypracowanie Deklaracji z politycznymi i praktycznymi rekomendacjami, która została przesłana do osób odpowiedzialnych za sport w Unii Europejskiej. Deklaracja ta - EYSF2012 Pink Paper Declaration jest dostępna na stronie ISCA. Dowiedz się więcej - www.isca-web.org

Wideo

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • W Islandii o kobietach w sporcie

  W Islandii o kobietach w sporcie

  Na początku maja zespół projektu „Sport otwarty dla kobiet. Pozwól im działać!” wziął udział w spotkaniu roboczym z zesp (...)

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt!

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stol (...)

 • O szkoleniu innym niż wszystkie

  O szkoleniu innym niż wszystkie

  Potężna dawka wiedzy od osób, które o sporcie i biznesie wiedzą wszystko, nauka w dowolnie wybranym miejscu i o dowolnym (...)