Portal wolontariatu sportowego volunteers4sport.eu zmienia się na lepsze i to w bardzo szybkim tempie. A wszystko po to, by jeszcze lepiej kojarzyć ludzi, którzy chcą pomagać w zmianie polskiego sportu.

 

Pierwsza próbna wersja serwisu pojawiła się w sieci 18 lutego 2010 r., a już po pół roku jego działalności, zespół portalu ponownie zakasał rękawy. Oczywiście pierwsza wersja całkiem dobrze spełniała swoje zadanie. Portal volunteers4sport.eu beta był medium przejrzystym, publikującym zarówno informacje jak i ogłoszenia o wolontariacie sportowym.

Jednakże w przeciągu sześciu miesięcy mocnego rozwoju, Fundacja v4sport - właściciel serwisu, postanowiła jeszcze lepiej dostosować jego funkcjonalność do potrzeb użytkowników. Modyfikacje wynikły z wielu obserwacji, testów i rozmów z osobami odwiedzającymi portal. Burze mózgów wyłoniły nowe pomysły, których efekt końcowy możemy zobaczyć oraz wypróbować w nowym layoucie.

Oto zmiany, które zauważymy na pierwszy rzut oka:
- zupełnie nowe, pastelowe kolory,
- inny rozkład działów serwisów na stronie głównej, w tym aktualności i ogłoszeń,
- lepiej widoczne profile wolontariuszy i organizacji zarejestrowanych na stronie,
a przede wszystkim, dobrze widoczny komunikat dla osób, które wchodzą na portal po raz pierwszy. Jest to swojego rodzaju drogowskaz, który szybko kieruje osobę w odpowiednie miejsce na serwisie.

Przykładowo, jeśli chcesz wspomóc organizację maratonu jako wolontariusz - klikasz w "Dołącz do nas!". Jeśli jesteś organizatorem maratonu i poszukujesz wolontariuszy do pomocy - wchodzisz w "Zarejestruj swoją organizację".

Droga do wolontariatu musi być prosta i szybka

Taką myślą kierowali się twórcy volunteers4sport.eu podczas pracy nad najnowszą wersją serwisu. Udowadnia to zmiana wprowadzona w ogłoszeniu o wolontariacie sportowym. Dziś każdy, kto wejdzie w ogłoszenie może w tym samym miejscu zgłosić się do wolontariatu i to na wybrane przez siebie, konkretne stanowisko, np. pracownika gospodarczego czy noszowego na meczu piłkarskim.

Na koniec warto wspomnieć o Aktualnościach, w których ukazują się nie tylko informacje dot. samego wolontariatu, ale także różnych zjawisk, problemów i ciekawostek ze świata sportu. Dopełnieniem wszystkich zmian jest okienko, poprzez które możemy zostać fanem portalu na Facebooku, bo chyba już wszyscy zauważyliśmy, że w wirtualnych społecznościach tkwi moc, w tym także dla idei wolontariatu...

Za miesiąc ukaże się anglojęzyczna wersja serwisu, a do korzystania w pełni z jego narzędzi zapraszamy już teraz!

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Fundacja v4sport GROUP promuje Europejski Rok Wolontariatu (EYV 2011)

  Europejski Rok Wolontariatu (EYV)!

  Rok 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji Komisja Europejska przy współpracy z Ministerstwem Pracy i P (...)

 • Fundacja v4sport wraz ze Stowarzyszeniem „Nigdy więcej” zorganizowała turniej piłkarski podczas „Imienin Polski”

  Turniej na Imieninach Polski

  Jak napisał organizator imprezy - Projekt Społeczny 2012 „Imieniny Polski to okazja do świętowania tego, co w nas dobre, (...)

 • Aplikacja powstała, aby wspomóc promocję wolontariatu sportowego na stronie Fundacji

  Nowa aplikacja na Facebook

  Strona Fundacji na Facebooku może pochwalić się całkiem przyjemną liczbą fanów. Są nimi użytkownicy portalu volunteers 4 (...)