Portal wolontariatu sportowego volunteers4sport.eu zmienia się na lepsze i to w bardzo szybkim tempie. A wszystko po to, by jeszcze lepiej kojarzyć ludzi, którzy chcą pomagać w zmianie polskiego sportu.

 

Pierwsza próbna wersja serwisu pojawiła się w sieci 18 lutego 2010 r., a już po pół roku jego działalności, zespół portalu ponownie zakasał rękawy. Oczywiście pierwsza wersja całkiem dobrze spełniała swoje zadanie. Portal volunteers4sport.eu beta był medium przejrzystym, publikującym zarówno informacje jak i ogłoszenia o wolontariacie sportowym.

Jednakże w przeciągu sześciu miesięcy mocnego rozwoju, Fundacja v4sport - właściciel serwisu, postanowiła jeszcze lepiej dostosować jego funkcjonalność do potrzeb użytkowników. Modyfikacje wynikły z wielu obserwacji, testów i rozmów z osobami odwiedzającymi portal. Burze mózgów wyłoniły nowe pomysły, których efekt końcowy możemy zobaczyć oraz wypróbować w nowym layoucie.

Oto zmiany, które zauważymy na pierwszy rzut oka:
- zupełnie nowe, pastelowe kolory,
- inny rozkład działów serwisów na stronie głównej, w tym aktualności i ogłoszeń,
- lepiej widoczne profile wolontariuszy i organizacji zarejestrowanych na stronie,
a przede wszystkim, dobrze widoczny komunikat dla osób, które wchodzą na portal po raz pierwszy. Jest to swojego rodzaju drogowskaz, który szybko kieruje osobę w odpowiednie miejsce na serwisie.

Przykładowo, jeśli chcesz wspomóc organizację maratonu jako wolontariusz - klikasz w "Dołącz do nas!". Jeśli jesteś organizatorem maratonu i poszukujesz wolontariuszy do pomocy - wchodzisz w "Zarejestruj swoją organizację".

Droga do wolontariatu musi być prosta i szybka

Taką myślą kierowali się twórcy volunteers4sport.eu podczas pracy nad najnowszą wersją serwisu. Udowadnia to zmiana wprowadzona w ogłoszeniu o wolontariacie sportowym. Dziś każdy, kto wejdzie w ogłoszenie może w tym samym miejscu zgłosić się do wolontariatu i to na wybrane przez siebie, konkretne stanowisko, np. pracownika gospodarczego czy noszowego na meczu piłkarskim.

Na koniec warto wspomnieć o Aktualnościach, w których ukazują się nie tylko informacje dot. samego wolontariatu, ale także różnych zjawisk, problemów i ciekawostek ze świata sportu. Dopełnieniem wszystkich zmian jest okienko, poprzez które możemy zostać fanem portalu na Facebooku, bo chyba już wszyscy zauważyliśmy, że w wirtualnych społecznościach tkwi moc, w tym także dla idei wolontariatu...

Za miesiąc ukaże się anglojęzyczna wersja serwisu, a do korzystania w pełni z jego narzędzi zapraszamy już teraz!

Inne aktualności

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • W Islandii o kobietach w sporcie

  W Islandii o kobietach w sporcie

  Na początku maja zespół projektu „Sport otwarty dla kobiet. Pozwól im działać!” wziął udział w spotkaniu roboczym z zesp (...)

 • Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej

  Nawiązaliśmy współpracę z FRKF

  Nasza fundacja nawiązała stałą współpracę z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej. Kilkakrotnie już uczestniczyliśmy wspóln (...)

 • Na początku zeszłego miesiąca odbył się wyjątkowy obóz piłkarski - Ajax Summer Talent Camp

  Warsztaty dla młodych piłkarzy

  Młodzi sportowcy z całej Polski trenowali pod okiem ekspertów z akademii jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłka (...)