Portal wolontariatu sportowego volunteers4sport.eu zmienia się na lepsze i to w bardzo szybkim tempie. A wszystko po to, by jeszcze lepiej kojarzyć ludzi, którzy chcą pomagać w zmianie polskiego sportu.

 

Pierwsza próbna wersja serwisu pojawiła się w sieci 18 lutego 2010 r., a już po pół roku jego działalności, zespół portalu ponownie zakasał rękawy. Oczywiście pierwsza wersja całkiem dobrze spełniała swoje zadanie. Portal volunteers4sport.eu beta był medium przejrzystym, publikującym zarówno informacje jak i ogłoszenia o wolontariacie sportowym.

Jednakże w przeciągu sześciu miesięcy mocnego rozwoju, Fundacja v4sport - właściciel serwisu, postanowiła jeszcze lepiej dostosować jego funkcjonalność do potrzeb użytkowników. Modyfikacje wynikły z wielu obserwacji, testów i rozmów z osobami odwiedzającymi portal. Burze mózgów wyłoniły nowe pomysły, których efekt końcowy możemy zobaczyć oraz wypróbować w nowym layoucie.

Oto zmiany, które zauważymy na pierwszy rzut oka:
- zupełnie nowe, pastelowe kolory,
- inny rozkład działów serwisów na stronie głównej, w tym aktualności i ogłoszeń,
- lepiej widoczne profile wolontariuszy i organizacji zarejestrowanych na stronie,
a przede wszystkim, dobrze widoczny komunikat dla osób, które wchodzą na portal po raz pierwszy. Jest to swojego rodzaju drogowskaz, który szybko kieruje osobę w odpowiednie miejsce na serwisie.

Przykładowo, jeśli chcesz wspomóc organizację maratonu jako wolontariusz - klikasz w "Dołącz do nas!". Jeśli jesteś organizatorem maratonu i poszukujesz wolontariuszy do pomocy - wchodzisz w "Zarejestruj swoją organizację".

Droga do wolontariatu musi być prosta i szybka

Taką myślą kierowali się twórcy volunteers4sport.eu podczas pracy nad najnowszą wersją serwisu. Udowadnia to zmiana wprowadzona w ogłoszeniu o wolontariacie sportowym. Dziś każdy, kto wejdzie w ogłoszenie może w tym samym miejscu zgłosić się do wolontariatu i to na wybrane przez siebie, konkretne stanowisko, np. pracownika gospodarczego czy noszowego na meczu piłkarskim.

Na koniec warto wspomnieć o Aktualnościach, w których ukazują się nie tylko informacje dot. samego wolontariatu, ale także różnych zjawisk, problemów i ciekawostek ze świata sportu. Dopełnieniem wszystkich zmian jest okienko, poprzez które możemy zostać fanem portalu na Facebooku, bo chyba już wszyscy zauważyliśmy, że w wirtualnych społecznościach tkwi moc, w tym także dla idei wolontariatu...

Za miesiąc ukaże się anglojęzyczna wersja serwisu, a do korzystania w pełni z jego narzędzi zapraszamy już teraz!

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • Koordynatorzy MOVE Week w Kopenhadze

  Koordynatorzy MOVE Week w Kopenhadze

  Przygotowania do Tygodnia Ruchu trwają. Właśnie ruszyła polska strona kampanii oraz konkurs dla animatorów sportowych i (...)

 • Europejczycy potrzebują ruchu

  Europejczycy potrzebują ruchu

  17 czerwca, na konferencji w Brukseli, zorganizowanej przez International Sport and Culture Association, której członkie (...)

 • Warsztaty dla koordynatorów wolontariatu

  Wspólne Warsztaty kompetencji

  Lipiec był wyjątkowo pracowity. Przedstawiciele organizacji sportowych z Warszawy i Wrocławia zdecydowali się poświęcić (...)