Utworzenie przestrzeni wspomagały organizacje tworzące Projekt Społeczny 2012 oraz Fundacja v4sport, która dostarczyła niezbędnych informacji na temat wolontariatu w sporcie.

 

Teraz każdy potencjalny wolontariusz, który odwiedzi serwis internetowy Ministerstwa, znajdzie w nim wiele praktycznych informacji dla siebie. Wystarczy wejść w zakładkę "Wolontariat sportowy" i wybrać interesujący obszar zagadnień.

Na początku dowiemy się czym jest w ogóle wolontariat i jakie jest jego odzwierciedlenie w połączeniu ze sportem. Dalej mamy Aktualności, które pomogą nam w śledzeniu bieżących informacji, ciekawostek oraz planowanych przedsięwzięć w temacie wolontariatu sportowego w Polsce i za granicą. Kolejne podzakładki to Archiwum, Wolontariat sportowy za granicą, Dla wolontariuszy i wolontariuszek, Dla organizacji oraz Linki.

Treść zawarta w zakładce Ministerstwa Sportu i Turystyki jest swojego rodzaju pigułką wiedzy w temacie wolontariatu sportowego. Jej celem jest odpowiedź na podstawowe pytania, jakie przychodzą na myśl każdemu, kto chciałby zaangażować się w wolontariat, ale nie do końca orientuje się jak zacząć. Są to takie zapytania jak np.:

- Dlaczego warto być wolontariuszem sportowym?
- Jak zostać wolontariuszem/ką?
- Co powinienem wiedzieć zanim się zdecyduję?
- Jakie mam prawa i obowiązki jako wolontariusz?

Powstanie zakładki na oficjalnej strony państwowej jest znakiem na to, że wolontariat sportowy możemy postrzegać jako integralną część samego sportu. Należy go szeroko promować w naszym społeczeństwie. Polacy bowiem, nie zdają sobie jeszcze sprawy jak ciekawym i postępowym zjawiskiem jest dobroczynna działalność w sporcie. A przecież pod tym hasłem kryje się tak wiele możliwości dla każdego z nas.

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Startuje rejestracja wydarzeń na Tydzień Ruchu

  Rozruszaj okolicę, zostań Agentem Ruchu

  Jesteś pasjonatem sportu i rekreacji? Troszczysz się o zdrowie swoje i najbliższych? Chcesz rozruszać swoją małą ojczyzn (...)

 • Szkolimy nie tylko w Europie

  Szkolimy nie tylko w Europie

  Fundacja V4Sport od lat chętnie dzieli się zgromadzonym doświadczeniem poprzez udział w licznych projektach edukacyjnych (...)

 • WHO naszym partnerem w projekcie "Imprezy masowe wolne od dymu"

  WHO naszym partnerem

  Fundacja v4sport przy współpracy z WHO, Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz spółką PL.2012 zorg (...)