Utworzenie przestrzeni wspomagały organizacje tworzące Projekt Społeczny 2012 oraz Fundacja v4sport, która dostarczyła niezbędnych informacji na temat wolontariatu w sporcie.

 

Teraz każdy potencjalny wolontariusz, który odwiedzi serwis internetowy Ministerstwa, znajdzie w nim wiele praktycznych informacji dla siebie. Wystarczy wejść w zakładkę "Wolontariat sportowy" i wybrać interesujący obszar zagadnień.

Na początku dowiemy się czym jest w ogóle wolontariat i jakie jest jego odzwierciedlenie w połączeniu ze sportem. Dalej mamy Aktualności, które pomogą nam w śledzeniu bieżących informacji, ciekawostek oraz planowanych przedsięwzięć w temacie wolontariatu sportowego w Polsce i za granicą. Kolejne podzakładki to Archiwum, Wolontariat sportowy za granicą, Dla wolontariuszy i wolontariuszek, Dla organizacji oraz Linki.

Treść zawarta w zakładce Ministerstwa Sportu i Turystyki jest swojego rodzaju pigułką wiedzy w temacie wolontariatu sportowego. Jej celem jest odpowiedź na podstawowe pytania, jakie przychodzą na myśl każdemu, kto chciałby zaangażować się w wolontariat, ale nie do końca orientuje się jak zacząć. Są to takie zapytania jak np.:

- Dlaczego warto być wolontariuszem sportowym?
- Jak zostać wolontariuszem/ką?
- Co powinienem wiedzieć zanim się zdecyduję?
- Jakie mam prawa i obowiązki jako wolontariusz?

Powstanie zakładki na oficjalnej strony państwowej jest znakiem na to, że wolontariat sportowy możemy postrzegać jako integralną część samego sportu. Należy go szeroko promować w naszym społeczeństwie. Polacy bowiem, nie zdają sobie jeszcze sprawy jak ciekawym i postępowym zjawiskiem jest dobroczynna działalność w sporcie. A przecież pod tym hasłem kryje się tak wiele możliwości dla każdego z nas.

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • Bieg dla serca

  Bieg dla serca

  27 czerwca na Stadionie Narodowym zorganizowaliśmy event dla pracowników firmy UPS. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „ (...)

 • Aplikacja powstała, aby wspomóc promocję wolontariatu sportowego na stronie Fundacji

  Nowa aplikacja na Facebook

  Strona Fundacji na Facebooku może pochwalić się całkiem przyjemną liczbą fanów. Są nimi użytkownicy portalu volunteers 4 (...)

 • Przedsmak Euro 2016 na Narodowym

  Przedsmak Euro 2016 na Narodowym

  Historia tworzy się na Narodowym! 11 października reprezentacja Polski pokonała mistrzów świata Niemców w meczu kwalifik (...)