MOVEment Spaces, Aktywne Szkoły MultiSport i Parki ESK Wrocław Emocje-Sport-Kultura połączyły siły!

 

W dni wolne od zajęć szkolnych, Aktywne Szkoły MultiSport przeniosły się do zielonych miejsc Wrocławia. Przez 11 weekendów odwiedziliśmy 11 Wrocławskich parków, zapraszając najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy zabawy co tydzień mieli okazję zmierzenia się z innym wyzwaniem sprawnościowym testu EuroFit+ (np. zwis na drążku, próba równowagi, bieg sprinterski 10x5 m i in.) pokonując tym samym kolejne potwory z Galaktyki Bezruchu. Za wykonane zadanie otrzymywali pieczątki i naklejki, które cieszyły szczególnie dzieci. Dowody pokonania kolejnego wyzwania można było zbierać w specjalnej książeczce z mapą parków.

 

Parki ESK kontra Galaktyka Bezruchu to nie tylko świetna zabawa, ale też przykład tego, jak adaptować przestrzeń miejską, by służyła ruchowi i aktywnemu spędzaniu czasu.

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • Trzy, dwa, jeden START! MPS na pierwszej prostej

  Trzy, dwa, jeden START!

  Ogromny zastrzyk pozytywnych emocji, wykłady, debaty, pierwsze kuluarowe dyskusje i… równie duże poczucie niedosytu, że (...)

 • Wolontariat na Stadionie Narodowym - zobacz wideo

  Zobacz, czym jest wolontariat!

  Wolontariat na Stadionie Narodowym to niesamowita przygoda, wspaniali ludzie i niezapomniana atmosfera. Serdecznie zapra (...)