Tegoroczna odsłona kampanii NowWeMove trwa w najlepsze i z każdym tygodniem zachęca do aktywności fizycznej coraz więcej osób. Po takich inicjatywach, jak m.in. Tydzień Ruchu, Dzień bez Windy czy Journey of Hope, którego uczestnicy jeszcze przez kilkanaście dni zmierzać będą na rowerach w kierunku Wiednia, nadszedł czas na FlashMove!

 

FlashMOVE to kolejna inicjatywa należąca do kampanii NowWeMove, której działania w Polsce już od lat koordynuje Fundacja V4Sport. Zaangażowane osoby gromadzą się w miejscu publicznym i — ku zaskoczeniu przechodniów — zaczynają tańczyć. Jednym z celów jest zaangażowanie w zabawę jak najliczniejszego grona osób. Choreografia tańca rozwija się stopniowo, także każdy widz może w mgnieniu oka dołączyć i stać się czynnym uczestnikiem zabawy.

Spontaniczny taniec będzie miał miejsce w kilkudziesięciu państwach Europy. W zależności od państwa czy regionu, w każdej lokalizacji będzie on zapewne nosił swoje niepowtarzalne cechy. I oto też chodzi organizatorom akcji — aby pokazać jedność z Europą, jednocześnie zachowując swoją tożsamość. Tym samym zabawa ma nawiązywać do motta Unii Europejskiej - "Zjednoczeni w swojej różnorodności".

Chcecie dołączyć do zabawy? W imieniu Fundacji V4Sport oraz bezpośrednich organizatorów wydarzeń zapraszamy Was serdecznie już w najbliższą sobotę 10 września na Rynek w Świdnicy na godzinę 11:30 lub Rynek w Mikołowie na godzinę 17:00. Przygotujcie się na solidną dawkę ruchu w znakomitej atmosferze, której przedsmak możecie poczuć już teraz, oglądając klip z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Wideo

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • Dobiegła końca kolejna odsłona projektu "Muuvit - Ruszaj się z klasą"

  Muuvit na mecie

  27 grudnia 2013 roku zakończyliśmy rejestrację do programu "Muuvit". Jednak nie oznacza to końca przygód, ponieważ część (...)

 • "E-learning to dla mnie strzał w dziesiątkę"

  "E-learning to strzał w dziesiątkę"

  W środę 20 stycznia uczestnicy programu Manager Projektów Sportowych wzięli udział w pierwszym webinarium, które poprowa (...)

 • Wystartował program Muuvit, ruszaj się z klasą!

  Muuvit, ruszaj się z klasą! Start!

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsza edycja Programu Muuvit uroczyście wystartowała na Dolnym Śląsku, któ (...)