Tegoroczna odsłona kampanii NowWeMove trwa w najlepsze i z każdym tygodniem zachęca do aktywności fizycznej coraz więcej osób. Po takich inicjatywach, jak m.in. Tydzień Ruchu, Dzień bez Windy czy Journey of Hope, którego uczestnicy jeszcze przez kilkanaście dni zmierzać będą na rowerach w kierunku Wiednia, nadszedł czas na FlashMove!

 

FlashMOVE to kolejna inicjatywa należąca do kampanii NowWeMove, której działania w Polsce już od lat koordynuje Fundacja V4Sport. Zaangażowane osoby gromadzą się w miejscu publicznym i — ku zaskoczeniu przechodniów — zaczynają tańczyć. Jednym z celów jest zaangażowanie w zabawę jak najliczniejszego grona osób. Choreografia tańca rozwija się stopniowo, także każdy widz może w mgnieniu oka dołączyć i stać się czynnym uczestnikiem zabawy.

Spontaniczny taniec będzie miał miejsce w kilkudziesięciu państwach Europy. W zależności od państwa czy regionu, w każdej lokalizacji będzie on zapewne nosił swoje niepowtarzalne cechy. I oto też chodzi organizatorom akcji — aby pokazać jedność z Europą, jednocześnie zachowując swoją tożsamość. Tym samym zabawa ma nawiązywać do motta Unii Europejskiej - "Zjednoczeni w swojej różnorodności".

Chcecie dołączyć do zabawy? W imieniu Fundacji V4Sport oraz bezpośrednich organizatorów wydarzeń zapraszamy Was serdecznie już w najbliższą sobotę 10 września na Rynek w Świdnicy na godzinę 11:30 lub Rynek w Mikołowie na godzinę 17:00. Przygotujcie się na solidną dawkę ruchu w znakomitej atmosferze, której przedsmak możecie poczuć już teraz, oglądając klip z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Wideo

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu wraz z PTC zorganizowało pierwszą edycję Festiwalu Wolontariatu

  Festiwal Wolontariatu 2010

  W dniach 15-17 października 2010 w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Wolontariatu. Podczas tego inspirujące (...)

 • Dyrektora zarządzający Muuvit International chwali realizację projektu

  Manager Muuvit chwali Polskę

  Działania Fundacji na polu realizacji projektu edukacyjnego Muuvit zostały dostrzeżone przez Juhę Villanena, dyrektora z (...)

 • Witamy w Programie RESPECT your Health - Euroszkoły 2012

  Witamy w RESPECT your Health 2012

  W 2012 roku Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA po raz pierwszy odbędą się w Polsce i na Ukrainie! Wspólnie możemy us (...)