Tegoroczna odsłona kampanii NowWeMove trwa w najlepsze i z każdym tygodniem zachęca do aktywności fizycznej coraz więcej osób. Po takich inicjatywach, jak m.in. Tydzień Ruchu, Dzień bez Windy czy Journey of Hope, którego uczestnicy jeszcze przez kilkanaście dni zmierzać będą na rowerach w kierunku Wiednia, nadszedł czas na FlashMove!

 

FlashMOVE to kolejna inicjatywa należąca do kampanii NowWeMove, której działania w Polsce już od lat koordynuje Fundacja V4Sport. Zaangażowane osoby gromadzą się w miejscu publicznym i — ku zaskoczeniu przechodniów — zaczynają tańczyć. Jednym z celów jest zaangażowanie w zabawę jak najliczniejszego grona osób. Choreografia tańca rozwija się stopniowo, także każdy widz może w mgnieniu oka dołączyć i stać się czynnym uczestnikiem zabawy.

Spontaniczny taniec będzie miał miejsce w kilkudziesięciu państwach Europy. W zależności od państwa czy regionu, w każdej lokalizacji będzie on zapewne nosił swoje niepowtarzalne cechy. I oto też chodzi organizatorom akcji — aby pokazać jedność z Europą, jednocześnie zachowując swoją tożsamość. Tym samym zabawa ma nawiązywać do motta Unii Europejskiej - "Zjednoczeni w swojej różnorodności".

Chcecie dołączyć do zabawy? W imieniu Fundacji V4Sport oraz bezpośrednich organizatorów wydarzeń zapraszamy Was serdecznie już w najbliższą sobotę 10 września na Rynek w Świdnicy na godzinę 11:30 lub Rynek w Mikołowie na godzinę 17:00. Przygotujcie się na solidną dawkę ruchu w znakomitej atmosferze, której przedsmak możecie poczuć już teraz, oglądając klip z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Wideo

Inne aktualności

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Wolontariat na Stadionie Narodowym - zobacz wideo

  Zobacz, czym jest wolontariat!

  Wolontariat na Stadionie Narodowym to niesamowita przygoda, wspaniali ludzie i niezapomniana atmosfera. Serdecznie zapra (...)

 • Maszerujemy z częstochowianami

  Maszerujemy z częstochowianami

  Nordic Walking to forma ruchu, która przebojem wdarła się do serc ludzi w Polsce i na całym świecie. Tym bardziej miło n (...)

 • Z radością ogłaszamy, że nasze narzędzie SVRM znalazło uznanie zarządcy Stadionu Narodowego w Warszawie

  Stadion Narodowy z SVRM

  Od dzisiaj internetowe narzędzie SVRM (Sport Volunteers Relationship Management - system zarządzania wolontariuszami spo (...)