Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od drugiego, światowego szczytu dot. aktywności fizycznej w ramach projektu Active Healthy Kids Global Alliance. Organizacje z około 40 krajów zaprezentują na nim stworzone przez siebie raporty dotyczące aktywności fizycznej. Wśród nich nie zabraknie Fundacji V4Sport, przygotowującej raport dotyczący Polski.

 

The Active Healthy Kids Global Alliance to sieć złożona z badaczy, fachowców w dziedzinie zdrowia oraz wielu interesariuszy, którzy pracują wspólnie na rzecz rozwoju aktywności fizycznej dzieci i młodzieży z całego świata. 

Organizacja powstała w 2014 roku, w następstwie sukcesu pierwszego Globalnego Szczytu nt. Aktywności Fizycznej dzieci, który miał miejsce w Toronto w Kanadzie i zgromadził niemal 800 delegatów z 29 państw globu. 

Kolejny szczyt odbędzie się w listopadzie 2016 roku w Bangkoku. Organizacje z 39 krajów zaprezentują na nim raporty dotyczące aktywności fizycznej, nad którymi pracują aktywnie od 2015 roku. Jest nam niezwykle miło, że jako Fundacja będziemy mieli okazję reprezentować nasz kraj i podzielić się z organizacjami z całego świata wiedzą, dotyczącą aktywności fizycznej w Polsce.

Oprócz naszej Fundacji, projekt na kontynencie europejskim wspierają m.in. EPODE International Network, European Cyclists’ Federation (ECF), European Healthy Stadia Network, European Physical Education Association (EUPEA), International Association of Sport and Leisure Infrastructure, UFOLEP (Francja), BG Be Active (Bułgaria), UISP (Włochy) czy też Greenways SCE (Grecja).

Inne aktualności

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Dane Fundacji zerejestrowane w GIODO

  Fundacja dba o wysokie standardy

  Zgodnie z Ustawą z 29 sierpnia 1997 r., zbiór danych znajdujących się na portalu www.volunteers4sport.eu został wpisany (...)

 • MOVE Week - Tydzień Ruchu. Razem rozruszamy Polskę

  MOVE Week - Tydzień Ruchu

  Aktywność fizyczna jest dla każdego – niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego, czy stopnia sprawności. Tydzień (...)