Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od drugiego, światowego szczytu dot. aktywności fizycznej w ramach projektu Active Healthy Kids Global Alliance. Organizacje z około 40 krajów zaprezentują na nim stworzone przez siebie raporty dotyczące aktywności fizycznej. Wśród nich nie zabraknie Fundacji V4Sport, przygotowującej raport dotyczący Polski.

 

The Active Healthy Kids Global Alliance to sieć złożona z badaczy, fachowców w dziedzinie zdrowia oraz wielu interesariuszy, którzy pracują wspólnie na rzecz rozwoju aktywności fizycznej dzieci i młodzieży z całego świata. 

Organizacja powstała w 2014 roku, w następstwie sukcesu pierwszego Globalnego Szczytu nt. Aktywności Fizycznej dzieci, który miał miejsce w Toronto w Kanadzie i zgromadził niemal 800 delegatów z 29 państw globu. 

Kolejny szczyt odbędzie się w listopadzie 2016 roku w Bangkoku. Organizacje z 39 krajów zaprezentują na nim raporty dotyczące aktywności fizycznej, nad którymi pracują aktywnie od 2015 roku. Jest nam niezwykle miło, że jako Fundacja będziemy mieli okazję reprezentować nasz kraj i podzielić się z organizacjami z całego świata wiedzą, dotyczącą aktywności fizycznej w Polsce.

Oprócz naszej Fundacji, projekt na kontynencie europejskim wspierają m.in. EPODE International Network, European Cyclists’ Federation (ECF), European Healthy Stadia Network, European Physical Education Association (EUPEA), International Association of Sport and Leisure Infrastructure, UFOLEP (Francja), BG Be Active (Bułgaria), UISP (Włochy) czy też Greenways SCE (Grecja).

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • „Muuvit – Ruszaj się z klasą”. Wspieramy nauczycieli

  „Muuvit – Ruszaj się z klasą”

  Mnóstwo zabawy, ciekawe lekcje i pomysły na urozmaicenie zajęć. Do tego dużo ruchu i wirtualne zwiedzanie Europy. A wszy (...)

 • Baw się z nami podczas EDSS

  Baw się z nami podczas EDSS

  Europejski Dzień Sportu Szkolnego powraca. W tym roku udział wezmą w nim szkoły z kilkudziesięciu szkół z całej Europy. (...)

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt!

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stol (...)