Potężna dawka wiedzy od osób, które o sporcie i biznesie wiedzą wszystko, nauka w dowolnie wybranym miejscu i o dowolnym czasie oraz staże dla najaktywniejszych i najlepszych uczestników szkolenia — o nowym projekcie szkoleniowym Fundacji V4Sport - Manager Projektów Sportowych — rozmawiamy z prezesem Fundacji, Jakubem Kalinowskim.

 

W listopadzie Fundacja V4Sport ruszyła z promocją całkowicie nowego projektu — szkolenia Manager Projektów Sportowych. Skąd pomysł na tego typu inicjatywę?


Nasza Fundacja już od sześciu lat prowadzi liczne programy zachęcające Polaków do aktywności fizycznej. W tym czasie zdiagnozowaliśmy poważny problem, jakim jest niewystarczająca liczba dobrze przygotowanych kadr działających na rzecz rozwoju sportu.


Na swojej drodze spotkaliśmy wielu prawdziwych pasjonatów — ludzi pełnych zapału i chęci. Jednak często nie wiedzieli oni jak przekuć swój zapał w czyn. Pytali nas o inicjatywy, w które mogą się podłączyć, dopytywali gdzie szukać źródeł finansowania... Zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw licznym zapytaniom i stworzyć kompletny system szkolenia, którego beneficjenci staną się prawdziwymi liderami zmian.


Brzmi obiecująco, ale czy jest coś, co wyróżnia szkolenie MPS na tle wielu innych szkoleń, których na rynku jest naprawdę dużo?


Faktycznie, szkoleń na rynku jest wiele, ale gdy uważnie prześledzisz ofertę w zakresie sportu powszechnego, zobaczysz, że nie sposób jest znaleźć szkolenie kompletne. Takie, które pozwoli Ci nabyć konkretną i naprawdę praktyczną wiedzę.


Beneficjent MPS będzie wiedział jak pozyskiwać środki na finansowanie swojej organizacji lub inicjatywy, jak dywersyfikować źródła tych środków i jak tymi środkami zarządzać. Będzie wiedział jak stworzyć ofertę sportową atrakcyjną zarówno dla uczestników, jak i sponsorów. Nasi wykładowcy pokażą Mu — zachowując oczywiście wszelkie proporcje — jak z lokalnego Orlika zrobić niemalże lokalny Stadion Narodowy. Wszystko to oczywiście znów w dużym skrócie, bo gdy wejdziesz na stronę MPS-u w zakładkę opisującą szkolenie i poszczególne przedmioty, zobaczysz, że mógłbym mówić tak długo, że ten wywiad zmieniłby się w monolog.


Tego chyba faktycznie nie chcemy. Może więc opowiesz nieco więcej o wykładowcach, którzy biorą udział w projekcie?


Pozwolisz, że nie będę o nich opowiadał personalnie, ale odniosę się do całej grupy. Są to praktycy. Osoby z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu, koordynowaniu lub bezpośrednim prowadzeniu inicjatyw sportowych — zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Znajdziesz wśród nich ludzi, którzy niemal od zera rozkręcili w swoich miejscowościach prężnie działające organizacje, osoby, które koordynują olbrzymie projekty w skali Europy i świata, menadżerów współpracujących z frmami o najbardziej rozpoznawalnych markach a także byłych sportowców, którzy oprócz wiedzy biznesowo-organizacyjnej posiadają olbrzymią wiedzę o samym sporcie — tym amatorskim oraz zawodowym. Takiego zestawu wiedzy, kontaktów i doświadczeń naprawdę próżno szukać pośród dotychczasowych ofert szkoleniowych.


Przejdźmy może do spraw technicznych. MPS reklamowany jest jako szkolenie online. Zapytam więc wprost... Z czym to się je?


Zakładamy, że beneficjenci szkolenia będą pochodzić z różnych zakątków Polski. Organizowanie cotygodniowych zajazdów byłoby niemożliwe do przeprowadzenia. Postawiliśmy więc głównie na formułę webinariów — spotkań w Internecie w czasie rzeczywistym. Dzięki nowej technologii uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość interakcji zarówno z wykładowcami, jak i pomiędzy sobą. Wszystkie spotkania będą nagrywane i umieszczane w bibliotece online, dzięki czemu w każdej chwili będzie można do nich wrócić. Również w bibliotece znajdą się wszelkie niezbędne pomoce — prezentacje, skrypty, filmiki i linki. Dzięki temu każdy uczestnik szkolenia tak naprawdę sam będzie mógł wybrać porę na naukę.

Myślę, że warto również podkreślić, że nie zamykamy się wyłącznie na taką formułę. Jeżeli ktoś będzie miał czas i chęć, żeby przyjechać do studia i uczestniczyć w spotkaniu bezpośrednio — zapraszamy!


A na najlepszych, najbardziej aktywnych, czekają atrakcyjne nagrody...


Wizyta studyjna u naszego brazylijskiego partnera w Sao Paulo, wakacyjny kurs w Danii, udział w Kongresie Ruchu 2016, staże w naszej Fundacji albo całkowity zwrot kosztów kursu — naprawdę jest o co walczyć. Jestem przekonany, że osoby decydujące się na udział w szkoleniu przede wszystkim wezmą pod uwagę ofertę szkoleniową i możliwości, jakie ono przed Nimi otwiera, ale też nie ma co ukrywać, że nagrody — szczególnie tak atrakcyjne — są zawsze miłym dodatkiem.

Inne aktualności

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Fińska organizacja Muuvit naszym nowym partnerem

  Muuvit naszym nowym partnerem

  Fundacja v4sport z dumą ogłasza nawiązanie partnerstwa z fińską organizacją Muuvit Health and Learning Oy Ltd. zarządzaj (...)

 • Schody niestraszne warszawiakom

  Schody niestraszne warszawiakom

  Piątego czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień bez windy. W tym roku do akcji promującej tę inicjatywę włączyła (...)

 • Na 41 dni przed rozpoczęciem EURO 2012 reprezentacja Polski pokonała Włochy 6:3!

  Trophy Tour już za nami

  .... sukces ten nie należy jednak do podopiecznych Franciszka Smudy, a do młodych piłkarzy, którzy rywalizowali na Orlik (...)