Po raz pierwszy w Polsce odbył się w tym roku Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Inicjatywę, której celem jest zaszczepianie wśród najmłodszych miłości do ruchu i aktywności wsparło 12 tysięcy uczniów z całego kraju!

 

EDSS to projekt realizowany w całej Europie i jest odpowiedzią na rosnący problem niedostatecznej aktywności najmłodszych. 25 września w ponad 150 polskich szkołach, które zgłosiły się do europejskiej drużyny promującej ruch i aktywność, odbyło się szereg ciekawych wydarzeń sportowych. W ich trakcie młodzi adepci przekonywali się jak ważne dla ich rozwoju są ćwiczenia fizyczne.

Badania dr Chucka Hillmanna z Uniwersytetu Illinois udowodniły, iż dzięki aktywności fizycznej dzieci lepiej przyswajają sobie wiedzę, ponieważ ich mózg pracuje bardziej efektywnie. Zajęcia wychowania fizycznego są zatem równie ważne jak nauka historii czy języków obcych.

Koordynator programu w Polsce – Fundacja V4Sport już od dłuższego czasu angażuje się w podobne projekty. – Chcemy żyć w zdrowym i aktywnym społeczeństwie, w którym ruch i uprawianie sportu jest czymś naturalnym jak sen, śniadanie czy nauka. Nasza misja polega na tym, aby małym: Jasiowi i Małgosi zaszczepić sympatię do aktywności już od najmłodszych lat. Tak, by dorośli – Jan i Małgorzata przekazywali ją kolejnym pokoleniom – tłumaczy Jakub Kalinowski, Prezes Fundacji V4Sport.

Tegoroczny EDSS w Polsce okazał się sporym sukcesem. Uczestniczące szkoły pokazywały, iż aktywnym można być nie tylko podczas zajęć WF czy w przerwy lekcyjnej, ale również w trakcie nauki innych przedmiotów. Wszystkie placówki, które zgłosiły akces do EDSS zostały wyposażone w innowacyjny sprzęt sportowy. Jego dystrybutorem była firma Powerman (www.powerman.com.pl), od lat zaopatrująca w podobne zestawy polskie szkoły. Tym razem trafiły do nich pakiety do gry w bocce, krokieta a także piłki do siatkówki, piłki nożnej i piankowe, lekkoatletyczne płotki. Dzięki nim nauczyciele mogli przeprowadzić interesujące i angażujące najmłodszych zajęcia sportowe.

Do zobaczenia w przyszłym roku! 

Galeria

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • Super Orliki wracają!

  Super Orliki wracają!

  Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Konkursu, połączonego z galą rozdania nagród, także w tym roku chcemy docenić osoby, k (...)

 • Roztańczony #Flashmove w Mikołowie

  Roztańczony Flashmove w Mikołowie

  Aż 400 osób zgromadziło na mikołowskim rynku sobotnie wydarzenie FlashMove. To ogólnoeuropejska akcja polegająca na wspó (...)

 • Nasza Fundacja ma nowego partnera: Havas Sports & Entertainment

  Havas Sports współpracuje z Fundacją

  Havas Sports & Entertainment to polskie przedstawicielstwo globalnej agencji komunikacyjnej, działającej w obszarze spor (...)