Ponad 450 wydarzeń, blisko 50 000 uczestników i aż 1200 wolontariuszy. Tak wyglądał Tydzień Ruchu 2014. W wydarzeniach brali udział wszyscy – od przedszkolaka do seniora. Koordynatorów wydarzeń podczas Tygodnia Ruchu wsparło ponad 390 partnerów. Wśród nich znalazły się kluby sportowe, lokalne samorządy i przedstawiciele biznesu.

 

Podczas Tygodnia Ruchu można było spotkać się z medalistami mistrzostw świata i Europy Pawłem Fajdkiem oraz Anną Jesień. O swojej pasji do sportu opowiadali paraolimpijczycy Wiesława Wolak i Tadeusz Kruszelnicki, piłkarze Górnika Zabrze i przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec, a także reprezentanci Polski w biegach długodystansowych, kajakarstwie czy nordic walking.

Od poniedziałku do niedzieli w wielu regionach naszego kraju odbywały się festyny, pikniki, treningi i zajęcia rekreacyjne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zajęcia aqua aerobiku dla osób niepełnosprawnych, bieg krasnali, spacer z psami ze schroniska, bicie rekordu w liczbie pokonanych kilometrów rowerem oraz biegiem, czy pokazy sztuk walki. Oprócz tego odbyły się liczne turnieje w szkołach i na Orlikach, zajęcia frisbee, siatkonogi, trickboardu, buli, czy chodzenia po linie.

Podobnie jak w zeszłym roku we Wrocławiu zorganizowane zostały dwa wydarzenia flagowe – „Tydzień Ruchu z Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym i Trenerami Osiedlowymi” koordynowany przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz „Tydzień Ruchu we Wrocławiu”  koordynowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W sumie w obu wydarzeniach wzięło udział ponad 5000 osób.

Galeria

Inne aktualności

 • Zaproszenie na międzynarodową konferencję

  The future of Grassroots Sport

  Jeżeli działasz w obszarze sportu powszechnego, to ta konferencja jest dla Ciebie! Szczególne zaproszenie kierujemy prze (...)

 • Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Już teraz zapisz dwie daty na 2017 r.

  Na wiosnę tego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia, w ramach międzynarodowej kampanii NowWeMOVE. Dzień bez windy (NowWe (...)

 • NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

  RUSZAJMY SIĘ!

  Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

 • O szkoleniu innym niż wszystkie

  O szkoleniu innym niż wszystkie

  Potężna dawka wiedzy od osób, które o sporcie i biznesie wiedzą wszystko, nauka w dowolnie wybranym miejscu i o dowolnym (...)

 • Mistrzostwa Świata w RPA oczami wolontariuszy

  Wysłannicy Fundacji w RPA

  Naszymi korespondentami i zarazem wolontariuszami podczas mistrzostw w RPA byli Ewelina Strycharczuk oraz Marek Rybotyck (...)

 • Sportvision2012 - Kopenhaga (Dania)

  Sportvision 2012 - panel i konferencja

  Konferencja Sportvision2012, w której – wraz z naszym nowym partnerem merytorycznym Think-Thankiem Sport and Citizenship (...)