Ponad 450 wydarzeń, blisko 50 000 uczestników i aż 1200 wolontariuszy. Tak wyglądał Tydzień Ruchu 2014. W wydarzeniach brali udział wszyscy – od przedszkolaka do seniora. Koordynatorów wydarzeń podczas Tygodnia Ruchu wsparło ponad 390 partnerów. Wśród nich znalazły się kluby sportowe, lokalne samorządy i przedstawiciele biznesu.

 

Podczas Tygodnia Ruchu można było spotkać się z medalistami mistrzostw świata i Europy Pawłem Fajdkiem oraz Anną Jesień. O swojej pasji do sportu opowiadali paraolimpijczycy Wiesława Wolak i Tadeusz Kruszelnicki, piłkarze Górnika Zabrze i przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec, a także reprezentanci Polski w biegach długodystansowych, kajakarstwie czy nordic walking.

Od poniedziałku do niedzieli w wielu regionach naszego kraju odbywały się festyny, pikniki, treningi i zajęcia rekreacyjne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zajęcia aqua aerobiku dla osób niepełnosprawnych, bieg krasnali, spacer z psami ze schroniska, bicie rekordu w liczbie pokonanych kilometrów rowerem oraz biegiem, czy pokazy sztuk walki. Oprócz tego odbyły się liczne turnieje w szkołach i na Orlikach, zajęcia frisbee, siatkonogi, trickboardu, buli, czy chodzenia po linie.

Podobnie jak w zeszłym roku we Wrocławiu zorganizowane zostały dwa wydarzenia flagowe – „Tydzień Ruchu z Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym i Trenerami Osiedlowymi” koordynowany przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz „Tydzień Ruchu we Wrocławiu”  koordynowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W sumie w obu wydarzeniach wzięło udział ponad 5000 osób.

Galeria

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)

 • Mobilna PZU Trasa Zdrowia w stolicy

  Mobilna PZU Trasa Zdrowia w stolicy

  Mobilna PZU Trasa Zdrowia zawitała do Warszawy. Wszystkie chętne osoby mogły bawić się i ćwiczyć razem z nami przy okazj (...)

 • Dołącz do nas podczas FlashMove

  Dołącz do nas podczas FlashMove

  Tegoroczna odsłona kampanii NowWeMove trwa w najlepsze i z każdym tygodniem zachęca do aktywności fizycznej coraz więcej (...)

 • Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) nowym partnerem naszej fundacji

  Nowy partner fundacji - FRSI

  Fundacja v4sport w partnerstwie z FRSI zrealizuje projekt "Muuvit - ruszaj się i odkrywaj świat!". Projekt ten jest częś (...)